Sienzi ile Endişelenmeyin

Profesyonel Hizmetler ile Güvendesiniz…

A Tipi Genel Gümrüklü Antrepo

SİENZİ 6000 m2 kapalı, 1000 m2 açık olmak üzere 7000 m2 A Tipi antrepoya sahiptir. Muratbey Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı olan antrepomuzda; 14 metre depo yüksekliği, 500 palet raf sistemi, 6000 m2 kapalı, 1000 m2 açık olmak üzere 7000 m2 zemin depolama alanımız bulunmaktadır. Antrepo alanımızda, gümrük mevzuatına uygun olarak; muayene alanı, elleçleme alanı ve rezerve odası bulunmakta olup, vinç ile işlem yapmaya uygun sahamız ve yine gümrük mevzuatlarına uygun olarak kör nokta olmaksızın konumlandırılmış, 1 seneye kadar kayıt saklayan 25 adet kameramız mevcuttur. Hidrolik rampalarımızda aynı anda 8 tır için işlem yapılmakta olup, küçük araçlar için açık saha alanımızda yükleme ve boşaltma işlemi yapılmaktadır. Muratbey Gümrük Müdürlüğü’ne 21,6 km uzaklıkta bulunan antrepomuzda her 2 saatte bir kurye ile evrak gönderimi sağlanmakta, gümrük müdürlüğünde bulunan zemin kat 03 numaralı ofisimizde ise tescil ve evrak dağıtım işlemleri sağlanmaktadır. Antrepomuza 10 yılda 2.819.165 kalem ürün girişi olmuştur. Müşteri talebi doğrultusunda, gümrük mevzuatlarına uygun olarak sunmakta olduğumuz katma değerli hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir:
Elleçleme (koli değiştirme, ürün birleştirme vb.)
Barkodlama
Ambalaj Makinesi İle Ambalajlama
Paletleme

Lojistik Depolama

SİENZİ 6000 m2 kapalı, 10.000 m2 açık alanı ve 4000 paletlik raf sistemiyle lojistik depolama hizmeti vermektedir. Lojistik depomuzda, 4000 paletlik raf sistemimiz ve 4000 m2 zemin depolama alanımız bulunmaktadır. Depomuzda uzun süreli stok depolaması, dağıtıma tabi ürün depolaması, e-ticarete tabi ürün depolaması ve ihracat yüklemesine tabi ürün depolaması şeklinde hizmetler verilmektedir.
Müşteri talebi doğrultusunda sunmakta olduğumuz katma değerli hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir:
Elleçleme (koli değiştirme, ürün birleştirme vb.)
Barkodlama
Ambalaj Makinesi İle Ambalajlama
Paletleme
**E-TİCARET LOJİSTİĞİ
Depomuzdaki hizmet alanlarından biri de e-ticaret kapsamında depolama hizmeti olup; firma talebine ve ürün uygunluğuna göre raf veya zemin depolaması yapılmaktadır. Ürünler depomuza barkodlanarak alınmakta, depo içerisinde adreslenmekte ve depo programımızda bütün ürün hareketleri kaydedilmektedir. ERP programlarına entegre edilebilen altyapımız sayesinde müşterilerimize tüm süreçleri takip etme, denetleme ve gerçek zamanlı olarak belirlenen performans kriterlerini izleme imkanı sunuyoruz. Lojistik depomuzdan her gün e-ticaret lojistiği kapsamında 500 kalem ürün çıkışı yapılmaktadır. Yine müşteri talebi doğrultusunda depo çıkışına uygun hale getirilen ürünlerin iç nakliye organizasyonu tarafımızdan sağlanmaktadır.
**İHRACAT YÜKLEME HİZMETİ
Depomuzda uluslar arası lojistik hizmeti vermekte olan müşterilerimizin ihracat araç yüklemeleri yapılmakta olup; ilgili firmanın yazılı bildirimi doğrultusunda irsaliye mukabili mal kabulünü sağladığımız yükler, firma talimatı doğrultusunda bildirilen araca, bildirilen yük şemasına istinaden yüklenmektedir. İhracat yüklemelerinde sağladığımız anlık bilgi akışı ile yaşanabilecek hasar durumlarına en başından müdahale edebilmekteyiz. Depomuzda haftada 60 adet ihracat araç yüklemesi yapılmakta, yaklaşık 350 kalem ihracat mal kabulü yapılmaktadır.

Yurtiçi Lojistik

SİENZİ 2019 yılında faaliyet alanına dahil ettiği yurtiçi lojistik operasyonlarını en az maliyet, en hızlı ve en güvenilir teslimat vizyonuyla tüm Türkiye’de sürdürmektedir. Tüm Türkiye içi paletli/paletsiz ürün dağıtımları yanı sıra; ithalat işlemi tamamlanan eşyaların antrepomuzdan ilgili adrese ulaştırılması, ihracat yüklemesine konu eşyaların ilgili adreslerden alınarak depomuza teslim edilmesi hizmetlerini vermekteyiz. Tır, kamyon, kamyonet araçlarımız ile parsiyel veya komple tüm yükleriniz için hizmet vermekteyiz.

Teknik Özellikler

-6000 m² kapalı gümrüklü antrepo
-1000 m² gümrüklü açık saha
-6000 m² kapalı lojistik depo
-15000 m²  açık saha
-1000 m² ofis alanı
-14 adet hidrolik rampa

– 55 adet harekete duyarlı, sesli güvenlik kamerası

-13 metre tavan yüksekliği
-Lojistik depo alanında 4000 palet raf sistemi
-Gümrüklü antrepo alanında 500 paletlik raf sistemi
-5 tona kadar yük kaldırma kapasiteli forklift
-12 metre yükseliğe sahip reach truck
-Akülü transpalet
-Sprink yangın sistemi, yangın söndürme tüpleri, duman dedektörleri

-Açık sahamızda bulunan şoför dinlenme alanımızda çay, kahve, tost, menemen, ızgara çeşitleri servisimiz bulunmaktadır.